Akne Lekeleri Nasıl Geçer? Akne Lekelerine Çözüm

Akne Lekeleri Nasıl Geçer? Akne Lekelerine Çözüm

203 görüntülenme

Sivilce, sadece ergenlerde değil, yetişkinlerde de çok sık görülen cilt sorunudur. Bu cilt hastalığının başlıca semptomları ve lezyonları papüller ve sivilce, aynı zamanda cilt üzerindeki lekeler ve daha sonraki izler olabilir.

Bazı durumlarda zor görünse de, sivilce izlerini önlemek için bu işaretleri mümkün olduğunca azaltmaya çalışmanın bazı yolları vardır. Bugün sizlere akne lekelerinin etkili bir şekilde nasıl giderileceğiniaçıklıyoruz.

Sivilce izleri için doğal tedaviler

Cildinizdeki sivilce lekelerini gidermek için doğal bileşenler mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Ancak, size bunları söylemeden önce, bu kusurları tedavi etmek için kirliliklerin gözeneklerinizde birikmesini önlemek için yüzünüze haftada bir kez peeling gerektiğini bilmeniz önemlidir .

Limon suyu

Ciltte oluşan sivilce lekelerinin görünümünü azaltmak için limon suyu kesinlikle mükemmel özelliklere sahiptir. Uygulama için, bir limonun suyunu alın ve yatmadan önce yüzünüze uygulayın; gece boyunca bekletilin ve sabah suyla durulayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın, cildinizin nasıl iyileşeceğini görün.

Aloe Vera

Aloe vera, kötü lekelerden kurtulurken harikalar yaratan bir bitkidir, bu yüzden sivilce lekelerinden kurtulmak için mükemmel bir müttefiktir. Kullanmak için, aloe vera jelinden yararlanmanız ve sabah ve akşamları günde iki kez cildinize uygulayıp, durulamadan önce 20 dakika cildinizde bırakmanız önerilir.

Zeytinyağı

Bu durumda bir diğer iyi müttefik, cildin onu iyileştirip sıkılaştırmasına yardımcı olacak mükemmel bir doğal nemlendirme özelliğine sahip olduğu için zeytinyağıdır. Bu yüzden etkili bir şekilde çalışır, pamuklu bir bez üzerine biraz sızma zeytinyağı koyup, yatmadan önce gece etkilenen bölgelere uygulamanız gerekir.

Bal

Bal, zeytinyağıyla aynı şekilde çalışır, çünkü cildi besleyen ve nemlendiren bir maddedir. Akne lekelerini onunla tedavi etmek için bölgeye bir miktar doğal bal uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bu tedaviyi haftada iki kez tekrarlayın, cildiniz çok daha sıkı olacaktır.

Sivilce Lekelerini Önlemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aknenin neden olduğu lekeleri önlemenin en iyi yolu, yaralanmaları önlemektir. Bu lekelerin oluşmaması için papulalara dokunmamanızı veya sıkmamanızı gerektirir.

Ayrıca, herhangi bir koruma olmadan güneşe maruz kalmak cilt üzerindeki izleri şiddetlendirir ve iyileşmeyi geciktirir; bu nedenle yüz güneş kremi veya en azından güneş kremi kullanmalısınız.

Sivilce tarafından bırakılan izleri ortadan kaldırmak için cildinize özen göstermeniz ve her zaman doğru şekilde nemlendirilmeniz gerekir. Sivilce izleri ile mücadele eden ve onları azaltmaya yardımcı olacak ürünler var.

Cildin hem içeride hem de dışarıda nemlendirilmesi gerekir, bu nedenle çok fazla su içmelisiniz. Amaç, cildinizin ölü hücrelerini olabildiğince çabuk söküp, sivilce izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktır.

İpuçları

Akne karşıtı tedaviler ve lekeleri gidermek için doktorunuza veya dermatoloğunuza danışın. Çünkü en doğru tedaviyi uzman bir gözle doktorunuz size önerecektir.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Sorunlarını E Vitamini İle Çözün başlıklı makalemizde, Gözaltı Sorunları, Gözaltı Şişlikleri & Gözaltı Sorunu Çözümü başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir