Evlilikte İyi Geçinmenin Yolları

Evlilikte İyi Geçinmenin Yolları

213 görüntülenme

Mutlu evlilik veya başka bir değişle birliktelik mutlu bir yaşamın kaynağı… Mutsuz bir birliktelik ise depresyon ve hayal kırıklığıdır. Mutlu olmak istiyorsanız ilk ele almanız gereken nokta evliliğinizdir.

Mutlu bir evlilik için olmazsa olmaz altın kuralları sıraladık…Kesinlikle burada yazılan kurallara kulak verin evliliğiniz kötü gidiyor olsa bile kurtarmanın yollarını bulun. Sonra bize çok teşekkür edeceksiniz.

Eşinize hakaret etmeyin

Başkalarını eleştirmekten, hakaret etmekten veya suçlamaktan kaçının. Onları birileriyle kıyaslamayın veya etiketlemeyin. Örneğin: Eşinizle tartışıyorsanız, kaba ve bencil olduğunu söylemek yerine, ona 'Bizimle (siz ve çocuklar) zaman geçirmediğinde ihmal edilmiş olduğumu düşünüyorum' diye söyleyebilirsiniz.

Bir tartışmayı yumuşatmanın yolunu bulun

Tartışmayı çözme yönteminizi bulun. Bazı çiftler birbirlerine bağırıyor, bazıları ise şefkatli kalıyor, bazıları ise iğnelemeye başvuruyor. Siz ve eşiniz için uygun olan farklı tartışma çözüm yollarını keşfedin. Her ikinizde aynı yöntemle rahat ve mutlu olduğunda, birlikte daha mutlu olma olursunuz.

Siz de eşinizle ilgilenin

Eşinizle zaman geçirin, mutlu olacağı veya değerli hissedeceği şekilde kendisine davranın ve eşinize teşekkür edin. Bunu yapın, çünkü fedakârlık ve kınama olmadan yaşamayı herkes ister. Bu arkadaşlarınızı, ailenizi ve kendi ihtiyaçlarınızı ihmal ettiğiniz anlamına gelmez. Kendinize iyi bakın ve eşinizden sadece sizinle ilgilenmesini beklemeyin, siz de ona karşı ilgili olun.

Başkalarının yanında tartışmayın

Açken, yorgunken, aşırı kızgın iken, araba kullanırken ve başkalarının yanında tartışmaya girmeyin. Çünkü kişi aç ve yorgunken daha tahammülsüz olur. Aşırı kızgın iken de daha sonra pişman olabileceği birçok şey ağızdan kaçabilmektedir. Araba kullanırken tartışma konusunda da söylenecek tek şey: Hem kendi güvenliğinizi hem başkalarının güvenliğini tehlikeye atmaya gerek yok…

Kendinize de özel yaşam alanı yaratın

Eşinizin ve sizin sadece evliliğinize adanmış tek bir hayatınız olmadığını kendinize ait de bir yaşamınız olduğunu unutmayın. Her ikiniz de bireysel ilgi alanlarınız ve hobilerinize zaman ayırın. Kişinin kendine özel zaman ayırmasına ‘bireyselleşme’, çift olarak başka çiftlerle bir arada olmalarına ise ‘sosyalleşme’ adı verilir. Sosyalleşen ve bireyselleşen bir çift hem kendini özgür hisseder hem de ‘biz kimliği’ geliştirebilir ve bu kimliğini koruyabilir.

Cinsellikte uyum sağlayın

Mutlu bir evlilik için gerekli olan duygusal birlikteliğin yanı sıra, düzenli ve sağlıklı bir cinsel birlikteliğin de olması gerekir. Eşinizle romantizm ve erotizmin uyumunu yaşadığınız bir cinsel yaşamınızın olmasına özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Kahve ile Yapılan 3 Muhteşem Cilt Maskesi başlıklı makalemizde, Kahve ile Cilt Maskesi, Doğal Cilt Maskeleri & Kahvenin Cilde Faydaları başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir