Gözaltı Torbalarından Kurtulmak İçin Doğal ve Basit Yöntemler

Gözaltı Torbalarından Kurtulmak İçin Doğal ve Basit Yöntemler

223 görüntülenme

Sabah uyandığında karanlık ve şişmiş gözlerinizin olduğunu görmek birçok insan için her gün olan bir şeydir. Gözaltı halkalarının birkaç nedeni vardır: stres, uyku eksikliği, hormonal değişiklikler veya diğerleri arasında düzensiz bir yaşam tarzı. Bazı ev ilaçları ve doğal çözümler, kan damarlarının göz çevresindeki dilatasyonunu azaltmaya yardımcı olabilir, böylece zaman zaman tedavi edilmezse sağlık sorunlarına yol açabilecek sinir bozucu koyu halkaların görünümünü azaltır. Makyajın yanı sıra sorunu sonsuza dek çözecek başka çözümler de var.

1.Soğuk Çay Poşeti

Kafein dolaşımını destekleyen bir bileşendir, bu yüzden birçok kozmetik ürününde bulunur. Gözaltı halkaları için en iyi ev ilaçlarından birinin, bölgeye 10 dakika boyunca birkaç soğuk çay poşeti tatbik etmesinin nedeni budur.

Kafein içeriğinden dolayı, bu içecek bölgedeki kan dolaşımını teşvik ederek gözlerdeki kan damarlarının genişlemesini azaltır. Soğuk çayı, poşetleri kullanmak yerine doğrudan iki pamuk topuyla da uygulayabilirsiniz.

2.Patates

Patates mükemmel bir doğal antienflamatuardır ve ayrıca yanıkları tedavi etmek ve cildin iyileşmesini desteklemek için kullanılabilir. Bu madde koyu halkalar için bir ev çare olarak çok etkilidir çünkü göz bölgesindeki kan dolaşımını kolaylaştırır.

Her gün 10 dakika boyunca gözlerinize iki dilim soğuk patates uygulamanız yeterli.

3.Çay Kaşığı ile Soğuk Kompres

Herhangi bir yiyecek kullanmaya gerek kalmadan gözaltı halkaları için bir ev çare mi istiyorsunuz? O zaman bu sizin için mükemmel bir çözüm. İki çay kaşığı dondurucuya birkaç dakika boyunca, soğuk bir kez koyun, göz kapaklarınızı kapatın ve göz çevrenizin yakınında tutun. 3 dakika boyunca dairesel hareketler yapın, soğuğa izin verirken gözlerinizi kapalı tutun.

Bu, bölgedeki damarların genişlemesini azaltmak ve iltihaplanmayı azaltmak için hızlı ve etkili bir çözümdür. Soğuk kompresler de uygulayabilirsiniz.

4.Nane

Nane, tıkanıklığı azaltmak için de iyi çalışan son derece canlandırıcı bir bitkidir, bu yüzden koyu halkaları yok etmek için mükemmel bir doğal çözümdür. Daha önce dondurucuda bulunan taze nane yapraklarını 10 dakika boyunca dairelerinize uygulayabilirsiniz, ancak bu bitkiye infüzyon yapabilir ve pamuk toplarıyla soğuk olarak uygulayabilirsiniz.

5.Salatalık

Gözlerinde salatalık dilimleri olan bir kadının görüntüsünü bin kez gördüğünüzü biliyoruz, çünkü bu bitki göz çemberleri için klasik bir ev çare olarak kabul edilir.

Salatalık, su içeriği ve tazeliği nedeniyle göz bölgesini nemlendirmek, soğutmak ve iltihabı gidermek ve yüzünüzün daha iyi görünmesini sağlar. En iyi sonuçlar için soğuk salatalık dilimlerini gözlerinize 10 dakika uygulayın.

6.C Vitamini

C vitamini ve antioksidan içeriği nedeniyle bölgeye besin sağlayan, iltihabı azaltan ve göz çevresindeki görünümü iyileştiren, gözaltı halkaları için mükemmel ev ilaçları olarak kabul edilen 3 meyve vardır. Aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Her zaman 10 dakika boyunca soğuk dilimleri uygulayın.

  • Yeşil Elma
  • Çilekler
  • Kivi

Elinizde olanı seçin ve gözaltı halkalarından karanlıktan kurtulmak için bu doğal alternatifi deneyin.

7.Domates

Domates, gözaltındaki koyu halkalardan kurtulmak için mükemmel bir çözümdür. Domates, cildi aydınlatan özelliklere sahiptir, bu nedenle gözaltı koyu halkalarından muzdaripseniz mükemmeldir. Gözlerinde kullanmak için bir çay kaşığı domates suyunu bir çay kaşığı limon suyuyla karıştırın ve gözlerinizin altına uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra suyla yıkayın. Bunu günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Koyu renkli halkaları içeriden tedavi etmek istiyorsanız, domates suyu da içebilirsiniz. Bu kadar hızlı bir etkisi olmaz, ancak zamanla gözlerinizin altındaki koyu halkaların oluşumunu azaltmanıza yardımcı olur.

8.Badem Yağı

Badem yağı, tıpkı domates gibi, cildi aydınlatmakta çok etkilidir. Pek çok vitamin ve mineral içerir ve göz çevresindeki cildi gençleştirir ve nemlendirir.

9.Soğuk Su

Soğuk su, gözaltındaki kan damarlarını daraltmak için mükemmel çalışır. Bu nedenle, sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkamak için sadece soğuk su kullanın. Bu olacak şişkinliği azaltmaya ve aynı zamanda daha uyanık ve taze hissettirecek.

Ayrıca yumuşak bir bezi soğuk suya batırabilir ve ardından birkaç dakika gözünüze yerleştirebilirsiniz.

10.İyi Uyku

Tüm bu çarelerin yanı sıra, iyi geceler uyumanızın ve yaşamınızdaki stresi azaltmanız önemlidir. Meditasyon veya yoga yapmak aynı zamanda stresi azaltmanıza, daha iyi uyumanıza ve genel olarak daha iyi bir sağlığa sahip olmanıza yardımcı olabilir. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde sonsuza dek gözaltındaki koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yaz Aylarında Daha Zinde Olmak İçin Bunları Yapın başlıklı makalemizde, Yaz Aylarında Zinde Olmak, Yaza Daha Canlı Girmek & Zinde Tutacak Besinler başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir