Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Yapmanız Gerekenler

Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Yapmanız Gerekenler

215 görüntülenme

Karın yağına veda edin! Kurtulmak için en zor bölgelerden biri ama imkansız değil! Hem erkekler hem de kadınlar aşırı karın yağ biriktirme eğilimindedir. İnsanların bu alanı azaltmaya, düz, kaslı bir karın elde etmesine yardımcı olacak çözümler aramaları çok yaygındır. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz yapmak yerel yağları azaltmak için esastır, ancak hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek başka bazı püf noktaları da vardır. Okumaya devam edin ve yaşam tarzınızda basit değişiklikler yaparak karın yağından nasıl kurtulacağınızı öğrenin.

Karın Yağlarını Eritmeye Yardımcı Olan Gıdalar

Eğer göbek yağından kurtulmak istiyorsanız, elbette diyetinizi değiştirmelisiniz. Vücudunuzda yağ olarak depolanan son derece yağlı yiyecekleri azaltmak, daha sağlıklı seçenekler tüketmek için dengeli bir diyet takip edin. Dengeli bir diyet, yani yağ oranı besleyici ve düşük olan yiyecekler anlamına geliyor. Bu fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız bu çok önemlidir. Ancak, bunun üzerine, göbeğinizi kaybetmenize yardımcı olacak bazı besinler var. Ne olduklarını bilmek ister misin? İşte o liste:

Omega 3'lü Yiyecekler

Somon, kabuklu deniz ürünleri veya yumurta gibi yiyecekler, bu yağ asidi bakımından zengindir; bu, göbek yağını eritmek için harikadır. Vücudun temizlenmesine katkıda bulunan ve biriken yağın doğal olarak yok edilmesine yardımcı olan güçlü antioksidanlar içerir. Bu yağ asidini içeren yiyecekleri haftada iki kez tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Domates

Bu kilo vermemize yardımcı olacak en iyi meyvelerden biri çünkü vücudun kendisinin yanı sıra aşırı yağ kandan da temizliyor. Domates yemek metabolizmayı hızlandırır, yani gün içerisinde daha fazla kalori yakılır. Bu, vücudu düzgün çalışması için doymuş yağ depolarını kullanmaya zorlar.

Kırmızı meyveler

Bu meyveler lif bakımından zengindir, vücudumuzdaki yağları ve şekerleri doğal yollarla elimine ederek teşvik etmek için mükemmeldir. Çilek, kiraz ve böğürtlen yüksek lif içerir ve bu nedenle kilo kaybını teşvik etmek için daha sık tüketilmelidir.

Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Uzak Durmanız Gerekenler

Tıpkı karın yağını kaybetmeye elverişli bazı yiyecekler olduğu gibi, veba gibi kaçınılması gereken başkaları da vardır. Bunlar karnınızdaki yağ kazancını arttırırken karnınızı genişletiyor. Amacınız karın yağını kaybetmek ise kaçınılması gereken gıdaların listesi:

Rafine gıdalar

Endüstriyel olarak rafine edilmiş ürünler, bu işlem sırasında besinlerinin çoğunu kaybeder ve ayrıca çoğu zaman şeker, yağ, koruyucu vb. Katılmış çoklu katıklar içerir. Bu nedenle beyaz ekmek, unlu mamuller veya hazır yemekler gibi ürünlerin artık diyetinizin bir parçası olmaması tavsiye edilir. Karbonhidratlar için, yerine vücudunuza sağlıklı bir lif verecek olan kepekli sürümleri seçmenizi öneririz.

Tatlılar ve şekerli yiyecekler

Aynı zamanda rafine edilmişlerdir, ancak sağlık ve kilo kaybına çok zarar verdikleri için onlardan bağımsız olarak bahsederiz. Kekler veya kurabiyeler, arada sırada bir tedavi olarak çok nadir alınmalıdır, çünkü yüksek düzeyde şeker ve sağlıksız trans yağlar içerirler.

Tuzlu atıştırmalıklar

Sadece göbek yağının artmasına katkıda bulunan tatlı muameleler değil, aynı zamanda cipsler, karışık kuruyemişler, ekmek çubukları vb. Gibi tuzlu atıştırmalıklar da var. Çok yüksek miktarda tuzları vardır, fakat aynı zamanda vücutta yağ hücreleri olarak depolanan trans yağları ile doludurlar.

Alkollü içecekler

Zarif bir siluetin diğer düşmanı da alkol. Aynı zamanda sıvı tutulmasına neden olurken toksinler ve kalorilerle doludur.

Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Yapılacak Egzersizler

Karın yağlarını azaltmak için bu birikmiş yağları eriten egzersizler yapmak da önemlidir. Terleme, kalori yakma ve kasları güçlendirme, vücudunuzdaki yağlardan kurtulacak ve böylece figürünüzün daha iyi şekillenmesini sağlayacaktır. Haftada en az 3 kez egzersiz yapın ve aşağıdakiler gibi egzersizleri programınıza ekleyin:

Kardiyovasküler

Koşmak, yüzmek, eliptik veya bisiklet sürmek, kalori yakmak için yapabileceğiniz bazı kardiyovasküleregzersizlerdir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjinin taleplerini karşılayabilmesi için vücudunuzu enerji için yağ depolarına çevirmeye zorlar. Bir egzersiz gününde (1 saat 15 dakika egzersiz), karın yağını kaybetmek için bu tür egzersiz için 30 ila 45 dakika geçirmeniz gerekir.

Ab egzersiz

Göbek yağlarınızdan kurtulmak, hiçbir şey yener karın kaslarını çalıştırmaya. Bu yağları kas kütlesine dönüştürür ve lokalize yağları azaltır. Lokalize yağ kümeleriyle başa çıkabilmek, bağırsaklarınızı azaltmak ve daha yontulmuş ve tonlanmış bir vücuda ulaşmak için vücudunuzu güçlendirmek için de zaman harcamanız önemlidir. Bunu yapmak için, bu bölgedeki kaslara odaklanan bir ab rutini izlemelisiniz.

Not: Karın yağlarını eritmek için 2 litre su içmek de önemlidir. Bunun nedeni, sıvının tutulmasını önlemeye, vücudunuzu detoks etmesine ve karnın şişmesini azaltmasına yardımcı olmasıdır. Ayrıca, örneğin yeşil çay, at kuyruğu veya tarçın gibi karın eritmek için bazı çaylar ekleyebilirsiniz. Bunlar, vücudunuzun detoksuna yardımcı olurken, aynı zamanda yağ kaybı için metabolizmanızı da artırır.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Torbalarından Kurtulmak İçin Doğal ve Basit Yöntemler başlıklı makalemizde, Gözaltı Torbalarından Kurtulmak, Gözaltı Problemleri & Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir