Kilo Kaybı İçin En İyi Sebzeler

Kilo Kaybı İçin En İyi Sebzeler

385 görüntülenme

Kilo vermek istiyorsanız, o zaman belli alışkanlıklarını değiştirmek, sağlıklı, besleyici bir diyet sürdürmek ve bir egzersiz rutini ile tutarlı olmak gerekir. Ancak, alandaki uzmanlar, yediğiniz yiyeceği dikkatli seçmenin başarının% 70'inin belirlendiğini söylüyor. Yeme alışkanlıklarımızı değiştirmek zor olsa da, bu sürecin daha kolay ve başarılı olmasına yardımcı olabilecek yiyecekler vardır.

Sebzeler vücuda enerji, beslenme ve vitamin sağlar, bu yüzden her türlü yiyeceğe dahil olmaları şarttır. Ancak amaç kilo verdiğinde, süreci kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya yardımcı olabilecek bazı sebzeler vardır. Ne olduklarını bilmek ister misiniz? İşte kilo kaybı için en iyi sebzeler…

1.Soğan

Kilo vermek için en iyi sebzeler arasında soğan yer almaktadır. Çok sağlıklı ve düşük kalorili olmasının yanı sıra, bu sebze vücudun sıvıyı temizlemesine, tutmasını engellemesine ve vücutta biriken toksinlerin salınmasına yardımcı olur. Soğanlar ayrıca kan şekeri seviyelerinin kontrolüne yardımcı olur ve kabızlıkla mücadele için şiddetle tavsiye edilir.

2.Patlıcan

Patlıcan kilo vermek en iyi sebze biridir. Patlıcan neden bu kadar iyi? Vücudun yağ yakma işlemini detoksifiye etmesini ve hızlandırmasını sağlayan yüksek su içeriği nedeniyle. Dahası, patlıcan düşük gliserit endeksine ve az kaloriye sahiptir. Bunları bir turşu halinde yiyebilir veya sadece herhangi bir yemeğe eşlik etmek için fırında kızartın.

3.Salatalık

Kilo vermek için gerekli sebzeler listesinin olmazsa olmazlarından biri de salatalık.Salatalıkların birçok faydası vardır ve canlandırıcı olmasının yanı sıra, su içeriği yüksek olduğundan yaz aylarında vücudun susuz kalmasına engel olurlar. Soğanlar ve patlıcanlar gibi, vücutta sıvıların ve toksinlerin salınımını uyarırlar, ancak aynı zamanda midede dolgunluk hissi verir, kaygıyı kontrol eder ve saatlerce daha fazla yemekten uzak durmanıza yardımcı olurlar. Salatalıkta salata yiyin veya lezzetli bir salatalık suyu hazırlayın.

4.Brokoli

Yüksek lif içeriği vücudun yağını emmesine, karaciğer fonksiyonunu detoksifiye etmesine ve iyileştirmesine izin verir. Yağlı bir karaciğerden muzdarip insanların vücudu temizlemek ve yağı azaltmak için brokoli tüketmeleri şiddetle tavsiye edilir. Brokoli lifi ayrıca kabızlıkla mücadelede yardımcı olur. Ancak, mide rahatsızlığına veya gaza yatkınsanız, tüketimden kaçınmanız daha iyidir.

5.Kabak

Kilo vermek için kabak yiyin. Bu sebze kalorisi düşük, su içeriği yüksek ve en iyi kabağı en iyisi pişirirken otların ve baharatların tadını alma kabiliyetine sahip. Kabaklar ayrıca dolgunluk hissine de neden olur ve brokoli gibi lif açısından da zengindir. Kabakların vücuda verebileceği tüm vitaminleri ve besinleri almak için, onu pişirmeniz ve cildini buharda pişirmeniz gerekir.

6.Sarımsak

Sarımsağın birçok yararı vardır ve bunlardan biri vücutta yağ birikintilerini gidererek idrar veya dışkı yoluyla atılmalarını sağlar. İdeal olarak, günlük tatlı bir tatlı kaşığı çiğ sarımsak yiyin veya bir dilim ekmek üzerine yayın. Tadı kaldıramazsanız, yemeklerinizi sarımsakla renklendirmeye çalışın, sağlıklı öğünlerinize mükemmel bir tat verdiğini göreceksiniz.

7.Negatif Kalorili Sebzeler

Negatif kalorili sebzeler kilo vermek için en iyi sebzelerdendir. Bu sebzeler popülerdir, çünkü kalori alımları var olmadığı kadar düşüktür. Neyse ki kereviz, lahana, yeşil fasulye, turp, karnabahar ve domates gibi birçok kalorili sebze var. Bunları diyetinize dahil ettiğinizden emin olun. Bu yazıda daha fazla kalorili yiyecekler bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Isı Kullanmadan Düzleştirmenin En Kolay Yolu başlıklı makalemizde, Saçları Doğal Yoldan Düzleştirmek, Doğal Yoldan Saç Düzleştirme & Isı Kullanmadan Saç Düzleştirmek başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir