Mastürbasyon Yapmanın Kadınlar İçin 8 Faydası

Mastürbasyon Yapmanın Kadınlar İçin 8 Faydası

417 görüntülenme

Kadın mastürbasyonu toplumumuzda her zaman bir tabu olmuştur. Kadınların cinsel arzu ve içgüdülerine sahip olduğunu kabul etmek, dünyamızda her zaman iyi görülmemiştir ve bu nedenle birçok kız, onu gizlemeyi ve cinselliğini gizlice yaşamayı tercih eder. Fakat gerçek şu ki, mastürbasyon kadın sağlığı için olduğu kadar cinsiyet yaşamı için de birçok fayda sağlıyor. Bu sebeple bu makalede kadın mastürbasyonunun faydalarının bir listesini veriyoruz. Tabuları yıkın ve vücudunuzu açık ve korkusuzca keşfetmeye başlayın. Şaşıracaksınız!

Derin uyku

Kadın mastürbasyonunun ilk faydalarından biri, çok daha derin ve huzurlu bir şekilde uyumasına yardımcı olmasıdır. Eğer uykusuzluktan muzdaripseniz veya uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, en iyi şey mastürbasyon yapmak ve ne kadar hızlı uyuyabileceğinizi ve her şeyden önce ne kadar iyi dinlenebileceğinizi görmek.

Bunun olmasının nedeni, mastürbasyon yaptığımızda vücudumuzun endorfinleri, yani bize bir zevk ve iyilik hissi veren hormonları salmasıdır. Bu nedenle, mastürbasyon veya orgazmdan sonra, insanlar genellikle huzur içinde uyurlar.

İyimserlik dolu olun

Mastürbasyon da en iyi ve iyimserlik dolu hissetmenizi sağlar. Peki neden? Daha önce de belirttiğimiz gibi aynı nedenden kaynaklanıyor: endorfinler. Mastürbasyon sayesinde "dopamin" ve "oksitosin" adı verilen iki tip hormon salınır; tıpkı sevdiğimiz bir şeyi yediğimizde veya alkol içtiğimizde olduğu gibi, rahatlık ve zevk hissi verenler. Bu yüzden benlik saygınıza ve daha iyi bir ruh hali içinde olmanıza yardımcı olur.

Güçlü kaslar

Dişi mastürbasyon da vajinal kaslarınızı güçlendirir ve tonlandırır. Sevişirken, vücudumuzu güçlendiriyoruz ve egzersiz yapıyoruz çünkü cinsel hareketler yapmak için birçok kasları çalışmak zorundayız. Aynı şey mastürbasyonla da olur çünkü pelvik ve anal kaslarımız uyarılır ve orgazm zevkine ulaşmak için çalışır. Pelvik duvarları, fıçı egzersizlerinin yaptığı kadar desteklemeyecek, ancak yine de oldukça faydalı.

Vücudunu bilmek

Kadın mastürbasyonunun en iyi faydalarından biri kadınların kendi erojen bölgelerini vücudumuzda nasıl bulabilecekleri ve bu nedenle neyi sevdiğimizi bilmemizdir. Zevkli bir seksten zevk almak için bunu bilmek önemlidir, ancak her şeyden önce, her kadının vücudunu ve doğru tuşları oynamayı öğrenerek hissedebileceği inanılmaz keyfi keşfetmesi ilginçtir.

Bu kişisel bilgi, seks yaptığımızda orgazma daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak, böylece ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, zevk almanızın büyük olması için stimülasyona daha fazla dikkat etmek gerekir.

Daha az adet krampı

Adet Döneminiz boyunca sık sık acı hissediyor musunuz? O zaman, mastürbasyon bu sıkıntıyı azaltmak ve daha kolay dönemlere yardımcı olmak için iyi bir seçenek olabilir. Bunun nedeni, mastürbasyon yaptığımız zaman pelvik bölgemize giden kan akışını stimüle etmemiz ve bu nedenle de sizin zamanınız olduğunda yoğun ağrıları azaltacağımızdır.

Yumurtalıklarımızı, böbreklerimizi veya sırtımızı etkileyen adet öncesi ağrı, mastürbasyon yoluyla hafifletilebilir. Harika değil mi?

Daha az stres

Kadın mastürbasyonu sayesinde serbest bırakılan Dopamin ve oksitosin, stresi bırakmamıza ve kendimizle daha rahat hissetmemize yardımcı olabilir. Sakinleşmenin ve endişeden uzaklaşmanın en iyi yollarından biridir.

Orgazma ulaşmak daha kolay

Bir kadın mastürbasyon yaptığında, eşiyle seks yaptığında orgazma daha kolay ulaşabileceği anlamına gelir. Bunun nedeni, pelvik bölgenizin kaslarının daha güçlü olması çünkü önceden egzersiz yaptıklarıdır, fakat şimdi vücudunuzu daha iyi tanımanız ve daha fazla zevk veren alanlar ile ilgisi var. Gördüğünüz gibi hem erkek hem de kadınlar için mastürbasyonun birçok faydası var.

Enfeksiyonları önler

Daha önce listelediğimiz mastürbasyonun tüm bu faydalarının yanı sıra, kadınların cinsel sağlığı için hala bir ve çok önemli fayda var: mastürbasyon enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olur. Kendimizle oynadığımızda rahim ağzımız açılır ve bu nedenle, oluşmuş olabilecek ve gelecekteki bir enfeksiyon kaynağı olabilecek bakteri salgılarla birlikte dışarı atılır. Tabularınızı yıkın ve bol bol mastürbasyon yaparak faydalarından yararlanın.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Lekeler Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde, Yüz Lekelerine Çözüm, Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer & Sivilce ve Akne Lekeleri başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir