Nasıl Mükemmel Bir Vücuda Sahip Olunur

Nasıl Mükemmel Bir Vücuda Sahip Olunur

539 görüntülenme

Sürekli diyet süreci içerisinde olmaktan tartılara bakıp durmaktan ve 2 kiloluk dambılları kaldırmaktan sıkıldıysanız bundan sonra kadın olarak nasıl karşı daha pozitif bir yaklaşım içerisinde gelmenizin zamanıdır.

Özellikle fazla kilosu olan kadınlara sürekli nasıl yemeleri nasıl çalışmaları ve nasıl görünmeleri gerektiğine dair verilen bilgiler negatif ve aşağılayıcı şekilde etkiler yapabiliyor. Medya ve dergilerde kadınların daha az yemesi gerektiği kilo vermenin gizli Yolları'nın tavsiye edildiği ve çok ağır kaldırmamaları yönünde birçok tavsiye karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni ise birçok kişiye göre mutluluğun yolunu tatile çıkan ordu ile doğru orantılı olması.

Başta da belirttiğimiz gibi dergilerde ve medyada kadınlara genelde hızlı diyetler hızlı çözümler temizlik süreçleri ve garip fitness tavsiyeleri veriliyor ve hayal kurmaları isteniyor. Eğer kendinize ve kilonuzla ilgili şüpheye düşmemeniz durumunda ise Daha fazla lahana salatası tüketmeniz ya da koşu bandında bir tur daha fazla kalmanız öneriliyor. Tabii ki bunları yaparken yağlanmayı da önlemeniz gerekiyor.

Bu durumda kadınlar kendilerini böyle çözümler ararken buluyor Ve bunalıyor. Aslında kadınların kötü durumda olmasının en önemli nedeni maraton çalışmalarının içerisinde olmaları ve daha az kalori olmaya çalışmaktan aç kalmaları.

Her şey bu noktada değişiyor

Fazla kilosu olan kadınlar için yapılan tavsiyelerin başında sıkı bir diyet ve spor programı uygulamaları geliyor. Fakat gerek günlük hayatında Pusu gerekse İş stresi içerisinde birçok kişinin bu programları negatif sonuçları olmadan tamamlaması mümkün görünmüyor. Birçok diyeti daha iyi bir bedene sahip olmak için denedik. Bu nedenle artık bu hatadan dönmenin ve basit beslenme prensiplerine geçmenin zamanı geldi. Doğru yolda olduğumuzu anlamak için biraz sabır ve devamlılık gerekiyor.

Güç Sınırlarına Son

Birçok kadının kafasında vücut ağırlığını arttırmanın imkansız olduğu gibi bir düşünce var. Genelde kadınlar vücut ağırlığının iki katı kadar ağırlık da dolu bir harflerle deadlift yapmanın gerçekçi olmadığını düşünüyor. Böyle bir sınır Aslında yok ve bunları kendinize koymayı bırakın. Artık yapamayacağını düşünmek yerine yapacağınıza inanmaya başlayın. Unutmayın ki zihin yapınızı değiştirdikten sonra sadece fiziksel gücünüz değil aynı zamanda zihinsel gücünüzün de arttığını göreceksiniz. Içinizdeki kahramanın korkuya Üstün gelmesini sağlamanız ve sınırları kaldırmanız bunun en kolay yolu olacak. Yapamam demek yerine ben ne yapabilirim ya da nasıl yaparım sorusunu kendinize sorarsanız kesinlikle başarılı olacaksınız. Güzel yüzü ortaya çıkarmak için mutlaka vücudunuzu Zorlayacak ağırlık egzersizleri yapın ve ağır Altay ve dambıllar kaldırın.

Gerçek Besinler Yiyin

2. aşamada ise şok diyetler ya da hızlı kilo verdiren diyetler yapmak yerine kendinizi iyi hissettirecek doyurucu ve sağlıklı gıdalar tüketmeye Özen gösterin. Daha fazla kilo vermek için sevmediğimiz şeylerin yemek zorunda olduğumuzu düşünmeyin. Sandığımızın aksine hem lezzetli hem de sağlıklı birçok gıda var Bunlar arasından seçenekler değerlendirmeye Özen gösterin. Yapmanız gereken tek şey biraz muhakeme yeteneğini güçlendirmek ve yemeklere yüklenme duygusunu engellemek. Beyaz et kırmızı et balık ve deniz ürünleri meyveler süt ürünleri sebzeler çekirdekler kuru yemişler Baklagiller ve mercimekler gibi besinleri beslenme düzeninize mutlaka ekleyin. Basit ve Stressiz bir beslenme düzeni belirlerseniz daha kolay kilo Verdiğinizi göreceksiniz.

Performansa Odaklanın

Egzersiz yaparken sadece fiziğin İzin nasıl göründüğünü odaklanmak yerine onun Ne yapabileceğinizi düşünün ve performansını arttırmaya odaklanın. Herkes kendisini daha iyi hissetmek için daha iyi görünmek istiyor fakat bu aslında performans için çalışmanın en önemli özelliklerinden biri olmalı. Mesela Var podolski görünen güzel kollara sahip olmak ister Fakat benim için belli çalışmalara katılmak yerine performans odaklı çalışmak daha sağlıklıdır. Zaten belirlediğiniz performans hedefi ne ulaştıktan sonra kollarını daha güzel görünecek ve bu sayede üst beden gücünü artıracaktır. Mesela öncelikli olarak ağırlık çalışmaları yaparsanız dambıl ve halter çeşitlerini değerlendirebilir kettlebell ve diğer araçları deneyebilirsiniz. Bu anlamda sınırsız seçenek sizleri bekliyor.

Şu Anda Şahane Olduğunuz Gerçeğini Kabullenin

Sağlıklı yaşama ve egzersiz hayatına Henüz yeni başlasanız ve fazla kilonuz olsa bile Önümüzde uzun bir yol olduğunu hatırlayarak kendinizi mutsuz etmek yerine şu anda mutlu olmayı deneyin. Sadece hedefinize ulaştığınızda mutlu olacağınız düşüncesinden bir çıkın ve her günü sonuna kadar daha güzel yaşamak için sağlıklı yaşam tercihleri yapın.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Yöneticisi Olmak İsteyenler İçin Hayat Kolaylaştıran Bilgiler başlıklı makalemizde, Sosyal Medya Yöneticisi Olmak, Sosyal Medyada Popüler Olmak & Sosyal Medyaya Giriş İçin Tüyolar başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir