Öksürükten Nasıl Kurtulurum?  Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler

Öksürükten Nasıl Kurtulurum? Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler

443 görüntülenme

Öksürükten kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey minik küpler halinde kara turp doğramak ve daha sonra fırın kabının içerisine koymak. Kara turpun üzerine biraz şeker ekleyin ve yaklaşık 2 saat kadar fırında pişirin. Daha sonra sıkarak tutuyor evdeydim ve cam bir şişenin içerisine doldurun. Yemeklerden önce biraz vefa ve gün içerisinde toplamda 4 defa olmak üzere bir tatlı kaşığı kadar turp suyu içebilirsiniz.

Öksürükten Kurtulma Yolları

Öksürükten kurtulmanın için karaturp ile deneyebileceğiniz başka bir yöntem ise, Kara turpun iç kısmını oyun ve oluşan boşluğun içerisine bir miktar bal doldurun. Yaklaşık 2 saat kadar bekledikten sonra çok suyunu alacaktır. Bu Soydan yetişkinler gün içerisinde 2 yemek kaşığı kadar 4 ile 14 yaş arasındaki çocuklar için bir yemek kaşığı kadar içebilirler.

Yine öksürük sorunu yaşıyorsanız yatmadan önce bir bardak kadar sütün içerisine bir yemek kaşığı bal ekleyip iyice karıştırıp için.

Evet, kuru soğanın suyunu sıkmak biraz zor olacaktır Ama siz yine de 100 mililitre kadar zorlayarak sıkın. Daha sonra yarım bardak kadar balığı içerisine ilave edin ve iyice karıştırın. Gün içerisinde birkaç defa bir tatlı kaşığı kadar bu karışımdan içebilirsiniz.

Geçmeyen ve sizi zorlayan bir öksürüğünü varsa armut ya da reçel kullanarak da öksürüğe çare bulabilirsiniz. Öksürük yanında yüksek ateş şikayetiniz da varsa susuzluğunu gidermek için kuru armut kompostosu tüketebilirsiniz. Bir bardak kadar kuru Armudu doğrayın ve 500 mililitre suyun içerisine ekleyerek en az 20 dakika boyunca haşlayın. Daha sonra bu çayı 4 saat kadar demlenmeye bırakın. Bu sürenin sonunda çayınızı süzün ve gün içerisinde yemeklerden yarım saat kadar önce olmak üzere 4 defa tüketin.

Kuru Öksürükten kurtulmak için yapabileceğiniz Diyar bir şeyse buhar banyosu. Bir yemek kaşığı kadar okaliptüs yaprağı, Bir yemek kaşığı kadar meyan kökü ve bir yemek kaşığı kadar aynısefa çiçeğinin kaynar suyun içerisinde 10 dakika kadar demleyin. Daha sonra da bu demlenmiş çiçeklerin buharını içinize çekin.

Bir önceki yazımız olan Kürtaj Sonrası Yapılması Gerekenler ve Sağlık İpuçları başlıklı makalemizde, Kürtaj Sonrası Ne Yapılmalı, Kürtaj Öncesi ve Sonrası & Kürtaj Sonrası Sağlık İpuçları başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir