Saçlarınızı Isı Kullanmadan Düzleştirmenin En Kolay Yolu

Saçlarınızı Isı Kullanmadan Düzleştirmenin En Kolay Yolu

469 görüntülenme

Hem saçınız hem de cildiniz için doğal ürünler kullanmayı mı tercih ediyorsunuz? Saç düzleştiricinin ısısı olmadan saçınızı doğal olarak nasıl düzleştirebileceğinizi her zaman merak ettiniz mi? Doğru yere geldiniz. Düz saçlar için en iyi bilinen doğal içeriklerden biri mısır nişastası olarak bilinen nişasta veya mısır unudur. Mısır nişastası, besleyici, nemlendirici ve tamir edici özellikleri sayesinde, saçı güçlendirmeye yardımcı olur.

Doğal olarak evde saç düzleştirme: mısır nişastası

Mısır nişastası, mutfakta yaygın şekilde kullanılır, ancak aynı zamanda birçok güzellik ve sağlık ev yapımı tariflerinde de kullanılmıştır. Bu unun ana bileşenleri, demir, fosfor, çinko, kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi lifler ve mineraller ve A vitamini, B grubu, C ve E gibi antioksidanlardır.

Bu element kombinasyonundan ötürü, bu doğal ürün bize saçlarımızda yumuşaklık, parlaklık ve canlılık sağlayan kabarıklığı kontrol etmek için ihtiyacımız olan mükemmel özellikleri verir. Bu un aynı zamanda saçı ve büyümesini de güçlendirir. Sadece mısır nişastasının saçı tamamen düzleştirmediğini bilmek önemlidir.

Bununla birlikte, saç kıvrılmasını kontrol etmeye, korumayı ve gevşetmeyi sağlar. Bu faydalar, taranmayı çok kolaylaştırır, kaçınılmaz olarak kimyasal infüzyonlu düzleştirme ürünlerine zarar verme ihtiyacını azaltır.

Ek olarak, kafa derisinde yalnız başına kullanırsak, ilave yağ olmadan, sebum üretimini düzenlemek için mükemmeldir.

Bu nedenle, kabarık veya düz kıvırcık saçlarınız varsa, mısır nişastası maskeleri size daha yumuşak bir manto sağlamak için hizmet edecektir. Bu un saçlarınızı yumuşak, gevşek, parlak ve güçlü bırakacaktır ancak ütüleme veya keratin işlemiyle aynı etkileri bırakmayacaktır.

Evde Doğal Olarak Saç Nasıl Düzleştirilir?

Mısır Nişastası Ve Bal Maskesi

Bal, saç liflerini kökten uca derinlemesine besler ve nemlendirir. Bal ayrıca kontrol kıllarının dışına çıkmada yardımcı olmak için mükemmeldir. Hindistan cevizi yağı, içerdiği vitaminler ve yağ asitleri sayesinde saçlarımızı nemlendirmemize, beslememize, parlatmamıza ve pürüzsüzleştirmemize olanak sağlar.

Bu nedenle, bu özellikleri tüm malzemeyi mısır unu ile birleştirirsek, daha kalıcı bir ev yumuşatma efekti elde edebiliriz.

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 su bardağı su
  • 4 yemek kaşığı doğal bal
  • 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı

Hazırlık ve tedavi

Mısır unu suyla karıştırılır jelatin dokulu bir macun elde edilir. Hindistancevizi yağını mikrodalgada sıvı olana kadar ısıtın.Büyük bir kapta, malzemeleri iyice karıştırın, hindistancevizi yağı ve balı mısır nişastası macununa ekleyin ve homojen bir macun elde edene kadar karıştırın.Maskenin ısınmasına izin verin ve yıkanmamış halde saçlarınıza uygulayın. Yağlı saç deriniz varsa, maskeyi bu alana koymaktan kaçının. 30 veya 40 dakika boyunca etki etmesine izin verin ve bol ılık suyla çıkarın. Bu maske haftada 2 ila 4 kez kullanılmalıdır.

Saçları Düzleştirmek İçin Mısır Nişastası Ve Süt Maskesi

Bu, mısır unu yapımında kullanılan en yaygın kombinasyonlardan biridir, ancak hindistan cevizi sütü kullanmanızı öneririz. Hindistan cevizi sütü statik elektriği nemlendirir, besler, elimine eder ve bu nedenle kabarmayı kontrol altına alır. Mısır nişastası ve hindistancevizi sütü maskesi hazırlamak için aşağıdaki basit talimatları izleyin:

Malzemeler:

  • 4 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 2 bardak hindistancevizi sütü (eğer bu maddeye sahip değilseniz tam süt kullanabilirsiniz çünkü çok benzer sonuçlar verir)

Hazırlık ve tedavi

Bir kapta iki malzemeyi belirtilen miktarlarda karıştırın (çok uzun saçlarınız varsa her bir bileşenden 1 birim daha ekleyebilirsiniz) ve iyice karışana kadar iyice karıştırın. Karışımı, sürekli karıştırarak, düşük ateşte bir tavaya dökün. Bir jelatin veya krem dokusu elde ettiğinizde, sıcaktan alın ve soğutulduktan sonra maskeyi yıkanmamış saça uygulayın.

Saçların tamamen kaplandığından ve maksimum 1 saat boyunca hareket etmesine izin verdiğinizden emin olun. Her zamanki gibi bol su ve şampuanla yıkayın ve havayla kurutun ya da saç kurutma makinenizle yıkayın; tercih ettiğiniz gibi. Bu maske ne kadar uzun süre kullanılırsa, o kadar iyi sonuç verir, bu nedenle haftada iki kez kullanırsanız daha büyük etkiler göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Seks Sırasında Ağrıyı Azaltmanın Yolları başlıklı makalemizde, Seks Sırasında Ağrı, Seks Problemleri & Seks Sırasında Acıyı Azaltmak başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir