Seks Sırasında Ağrıyı Azaltmanın Yolları

Seks Sırasında Ağrıyı Azaltmanın Yolları

610 görüntülenme

Eğer doğru kişiyle iseniz, hem duygusal hem de pratik olarak hazırlandıysanız, ilk cinsel ilişki sırasında mümkün olduğunca az ağrı çekmenin yolları vardır. İlk ilişkiyi olabildiğince konforlu hale getirmek için ipuçlarımız:

Ağırdan almak

Kişisel hormonlar birbirleriyle dayanılmaz hissettiren, ancak büyük olasılıkla bunun yumuşak bir deneyim yapmak için uygun olduğunu düşünmeden hızlandıran etkenler olabilir. Biraz ön sevişme ile yavaş başlayın. Rahat olun, birbirinizi öpün ve rahatlayın.

Birbirinize güven verin

Her ikinizin de gergin olması muhtemeldir, bu nedenle her ikinizde birbirinize dair her şeyin yolunda olduğundan emin olun ve ne yaptığınız konusunda iyi hissettiğinizden emin olun. İkinizden biri iyi hissetmiyorsa, belirgin sinirler dışında, o zaman durmalısınız. Başka bir zaman tekrar deneyebilir veya hazır olana kadar bekleyebilirsiniz.

Prezervatif Kullanın

Bir prezervatif yalnızca sizi korumanıza yardımcı olmakla kalmaz, bazıları yağlanırken ağrıyı hafifletmek için iyi olabilir. Bu yağlama, penis vajinaya girdiğinde sürtünmeyi azaltacak ve ağrı potansiyelini de azaltacaktır. Kişisel bir yağlayıcı da kullanılabilir. İlk kez gergin olmak, bir kızın kendini ne kadar yağladığını etkileyebilir, bu nedenle başka bir yağlayıcı kullanmak, penetrasyonu pürüzsüz hale getirmenin yanı sıra prezervatifin kırılmasını da önler.

Doğru Açıyı Bulun

Doğru açıyı bulmak da yardımcı olacaktır. İlk seferinise, muhtemelen akrobatik bir konum seçmek istemezsiniz.İlk seks ilişkisinde misyoner iyi bir pozisyondur. Bunun yararlı olmasının nedeni, bekaretinizi bir acemi biri ile kaybediyorsanız, yavaş ve doğru açıyla girebilmeleridir. Ereksiyon halindeki penisinin ucunu vajinal açıklığa sokması gerekir.

Rahatlamanıza yardımcı olması için labialarınızı ellerinizle açabilirsiniz. Çok fazla direnç hissederse, zorlamayın. Nazik ve yavaş alınması ağrıyı azaltacaktır, ancak kızlık zarı kırılması gerekiyorsa, bunu yapmak biraz zamanalabilir. Ağrının ilk kez tamamen geçmesiimkansız olabilir, ancak bu şekilde yavaşlatılması, azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Yavaş Olun

İçeri girdikten sonra, partneriniz hızlı hareket etmek isteyebilir. Bu onun için iyi gelse de, ilk seferinde sizin için mümkün değildir. Saldırıları yavaş olmalı ve eğer çok hızlı gidiyorsa, ona rehberlik için yardım edebilirsiniz.

Nazikçe İçinize Alın

Hazırlanmak, nazikçe almak ve iyi bir şekilde yağlanmış olmak ilk kez ağrının azalmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, zihinsel olarak hazırlanmanıza yardımcı olmak istiyorsanız, daha fazla deneyime sahip, güvendiğiniz biriyle konuşmalısınız. Ebeveynlerinizle iyi bir ilişkiniz varsa, bu onlarla birlikte iyi bir sohbet olabilir.

Bununla birlikte, okuldaki bir rehberlik danışmanı, doktorunuz veya Planlı Ebeveynlik merkezinde (veya benzeri) cinsel sağlık uzmanı size doğru tavsiyeyi vermede yardımcı olabilir. Bununla birlikte, özellikle kime güveneceğinizden emin değilseniz, birden fazla görüş almak en iyisidir.

Bakire Değilseniz Acı Çekmeden Nasıl İlişki Yaşarsınız?

Eğer zaten bir seks hayatınız varsa, ancak bir şekilde penetrasyonun zorlaştığını tespit ederseniz, düşünmek için başka olası nedenler de vardır. İşte yapılması gerekenler:

Genellikle yeterli yağlama yoksa, bu durum seksin acı verici olmasına neden olabilir. Bunun nedeni psikolojik veya duygusal olabilir. Düzenli bir eşle seks yapıyorsanız, belki de aralarında duygusal bir mesafe vardır. İşler biraz sıkıcı hale gelmiş de olabilir.

Bu sorunları ele almak, birbirinize güven vermek ve kıvılcımı geri getirmek, açılmanıza yardımcı olabilir. Bu her zaman cinsel fantezileri yerine getirmek anlamına gelmez, ancak dürüst ve açık olmak neredeyse her zaman en iyi yoldur. Ayrıca, ön sevişmenin gücünü ve önemini asla küçümsemeyin.

Bazı kadınlar çok fazla vajinal yağlama ürettiğini, ancak bazılarının fizyolojik nedenlerden kaynaklanamadığını düşünüyor. Doğru hidrasyon önemlidir, ancak birçok nedenden dolayı zor olabilir. Endişeleniyorsanız, bir jinekoloğa danışmalısınız. Aksi takdirde, bir kayganlaştırıcı kullanmak, seks yapmayı daha eğlenceli hale getirebilir ve utanmanız gereken bir şey değildir.

Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon gibi cinsel sağlık sorununuz veya pamukçuk veya idrar yolu enfeksiyonu gibi daha yaygın bir şey olabilir.Bunlar, özellikle iltihaplanma veya kızarıklık varsa penetrasyonun acı vermesine neden olabilir.

Penetrasyonun acı vermesine neden olabilecek başka koşullar da vardır. Biri vajinismus. Olmasının nedeni değişken olabilir, ancak psikolojik, fiziksel ya da her ikisinin karışımı gibi görünüyor. Vajinaya yapılan travma sonrası, özellikle kaba seks ve hatta doğum sonrası gibi oluşabilir.

Genç kadınlar için, penetrasyon gerçekleşene kadar uykuda kalan bir şey olabilir. Genellikle bir çeşit enfeksiyondan gelen vajina iltihabı olan vajinit olabilir. Vajinismusun altta yatan nedenini tedavi etmek veya problemi daha ileri teşhis etmek için doktora gitmek en doğrusudur.

Vajinismus psikolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa, o zaman onları ele almanız gerekecektir. Güvendiğiniz biriyle konuşun ve gerekirse ruh sağlığı uzmanından yardım isteyin. Düzenli bir eşiniz varsa, konuştuğunuz ilk kişi onlar olmalıdır. Eğer ilişkiniz sağlıklıysa, açıkça ve dürüstçe konuşabilmelisiniz.

Seks sırasında ağrı için daha genel bir kelime disparonidir.Disparoni ayrıca altta yatan bir fiziksel durumdan veya zihinsel bir sağlık sorunundan da kaynaklanabilir. Her iki durumda da, nedeni teşhis etmeye yardımcı olmak için doktora gitmek en iyi eylemdir.

Bir önceki yazımız olan Mastürbasyon Yapmanın Kadınlar İçin 8 Faydası başlıklı makalemizde, Mastürbasyonun Faydaları, Mastürbasyon Zararlı Mı & Kadınlar İçin Mastürbasyon başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir