Seks ve Sevişmek Arasındaki Fark Nedir?

Seks ve Sevişmek Arasındaki Fark Nedir?

714 görüntülenme

Seviş, seks yap, ilişkileri sürdür... Birçok insan için bu üçünün hepsi aynı kavramı temsil ediyor. Ancak diğerleri için sevişmek ve seks yapmak iki farklı şeydir. Bazı insanlar sadece seks yaparken, bazıları sevişir, sonra ikisini birleştiren insanlar vardır. Peki, sevişmekle seks yapmak arasındaki fark nedir?

Aşk ve cinsiyet arasındaki farkı analiz ederken göz önünde bulundurulması gereken birçok şey vardır. Seks ve sevişme arasındaki farkı bilmek istiyorsan, bu makaleyi okumaya devam et. Sevgi ile şehvetin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmanın yanı sıra, sevişmenin gerçekte neyi içerdiğini tartışacağız.

Sevişmek ve Seks: zevk

Hatırlamamız gereken ilk şey, aşık bir çiftin de seks yapabileceğidir. Bizim için sevişmekle seks yapmak arasındaki ilk farkın, aranan zevkle analiz edilmesi gerekiyor. Bununla, seks yaptığınızda, kendi zevkinizi bulmaya mı çalışıyorsunuz yoksa her iki insanın da zevk aldığından emin olmak için mi bakıyorsunuz? Seks yaparken, yalnızca kendinize odaklandığınızı tespit ederseniz, bu cinsiyeti en basit haliyle değerlendirebiliriz.

Bununla birlikte, daha derin bir düzeyde bir kişiyle tanışıp bağlantı kurduğunuzda, zevk aradığınız tek şey olmayacaktır. Bir kez aşık olduktan sonra, birçok insan, saf memnuniyetten daha çok seks yapar, ilişkiyi derinleştirmenin ve eşlerini kendilerinin yanında tatmin etmenin bir yolu olarak.

Aşk ve seks

Yararları olan arkadaşlar, zaman zaman anlaşılması güç olan yeni bir fenomendir. Avantajlı arkadaşlara gelince, zevk ve aşk arasında açık bir ayrım vardır. Yararları olan arkadaşlar nedir? Bu kavram, sizin ve seks yaptığınız kişinin sadece birbirlerinin cinsel şirketlerinden zevk alan arkadaşlar oldukları, başka bir şey olmadığı düşüncesi etrafında dönüyor.

Sizi fiziksel olarak çeken ve iyi zaman geçirdiğiniz farklı insanlarla seks yapmak çok normaldir, ancak bu ilişkinin sevgi temelinde kurulduğu anlamına gelmez. Eşsiz ve tamamen uzun vadeli, “faydaları olan arkadaşlarla” cinsel ilişkide bulunmak zordur. Genellikle iki kişiden biri diğerine karşı daha güçlü duygular oluşturur ve ilişki karmaşıklaşabilir. 'Yararları olan arkadaşlar' tipi bir ilişki yaşamak istiyorsanız, uzun vadede kimsenin zarar görmemesi için kural koymanızı öneririz.

Sevişmek ve Seks Arasındaki Fark

Sevişmeye karşı seks: ön sevişme

Sevişmek seks yapmaktan çok daha eksiksiz. Pek çok durumda, seks yapmak ön sevişmeden yoksundur, sevişmek için harcanan özgürlük ve zaman. Genellikle, iki kişi sadece 'seks yaptığında' bir amaç vardır, doruk noktası. Ancak iki kişi sevişirken, diğer kişinin ne istediğini, neyi sevdiğini ve sizinle daha derin bir düzeyde nasıl bağlantı kurabileceklerini keşfetme isteği ortaya çıkıyor.

Cinsiyetle aşk yapmak: orgazm

Tamam, ilk şey, orgazm sevişenler tarafından sadece zevk almazsınız. Ancak, sevişmediğiniz bir insanla seks sırasında olan bir orgazm, sevişerek yaşadığınız orgazmdan çok farklı olduğunu kanıtlayabilir.

Örneğin bazı insanlar kolayca orgazma ulaşmak için uğraşırlar. Aslında, doruğa ulaşmak zaman ve çaba alır. Bu nedenle, hızlı bir seks seansı geçiriyorsanız ve sevdiğiniz şeyi söylemekte rahat olmadığınızı tespit ederseniz, doruğa ulaşamayabilirsiniz. Oysa bir ilişkide daha fazla güven ve şefkat olduğunda, deneyimden zevk almak için daha fazla özgürlük ve kendinizi engellemekten kurtulmak için daha fazla güven vardır.

Seks yapmak daha çok “hayvan içgüdüsüyle uzaklaşmak” ve sevişmek daha kişiseldir. Eğlenceli bir hayvandan ilham alan bir seks deneyimi yaşamak istiyorsanız, hayvanlardan ilham alın.

Sevişmek vs seks yapmak: duyu

Seks, stres ve gerginliği bırakmanın harika bir yoludur. Çeşitli çalışmalara göre, seks ruh halini yükselten endorfin salmaktadır. Buna ek olarak, seks eğlenceli bir egzersiz şeklidir! Bu ikisi seks ve sevişme arasında ayrım yapmanıza yardımcı olabilir. Seks çoğu zaman kendi cinsel zevkini ararken, stres ve gerginlikleri serbest bırakırken, sevişmek iki insanın daha yakın hissetmek ve streslerini birlikte bırakmak istediklerinde gerçekleşir.

Sevişmek vs seks yapmak: zaman

Sevişmekle seks yapmak arasındaki farkı ayırt etmenin kilit noktalarından biri zamandır. Seks genellikle açık ve net bir hedefle hızlı ve doğrudan olmakla ilişkilendirilir. Bununla birlikte, sevişmek, zaman ne kadar uzun olursa o kadar iyi olan bütün bir duygusallık oyunu olarak gelişir. Genellikle sevişirken, zaman yalnızca nüfuz etmeye değil, aynı zamanda öpüşmek ve okşama gibi diğer hususlara da harcanır.

Sevişmeye karşı seks: kimya

Son fakat en az değil, seks ve sevişme arasındaki farkı analiz ederken, kimya çok önemlidir. Birçok insanın ilgisini çekebilir, ancak bu, kimyayı daha derin bir seviyede hissettiğiniz anlamına gelmez. Bu durumda, sadece cinsel kimyaya sahip olmaktan bahsediyor olabiliriz. Cinsel kimya, iki insanın birbirinden hoşlandığı ve seks yapmak için iyi zaman geçirdiği zamandır, ancak bu durumda 'bir şey ' eksiktir.

Bir önceki yazımız olan Suda Seks Nasıl Yapılır? En İyi Seks İçin İpuçları başlıklı makalemizde, Suda Seks, Suda Seks Yapmak & Suda Seks Pozisyonları başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir