Uzman ve Diy Güzellik Bakımları Nasıl Seçilir?

Uzman ve Diy Güzellik Bakımları Nasıl Seçilir?

264 görüntülenme

Yüz bakımı, mikrodermabrazyon, manikür veya bronzlaşma gibi güzellik bakımları söz konusu olduğunda, bunları yapabileceğiniz salon ve spa sıkıntısı yoktur. Ancak, evde DIY tedavileri kullanarak biraz para tasarrufu yapabilirsiniz. Anahtar, profesyonel yardım almanın en iyi zamanı ve evde benzer sonuçları ne zaman alabileceğinizi bilmektir.

Cilt Bakımı Bakımlarına Karar Verme

Rosacea veya egzema gibi durumlar için bir dermatoloğa danışın. Rosacea, egzama veya seboreik dermatit gibi cilt bakım koşullarınız varsa cildiniz kolayca tahriş olabilir. Cildinizin hangi içerik ve konsantrasyonları kullanabileceğini anlayan profesyonellere yüz bakımı, cilt bakımı ve peeling gibi bakım uygulamalarını bırakmak en iyisidir. Sahip olduğunuz cilt durumuyla ilgili çok sert olmadığından emin olmak için bir cilt bakım tedavisi almayı düşünüyorsanız, dermatoloğunuzla konuşmak iyi bir fikirdir.

Hassas cildiniz varsa DIY tedavilerini dikkatli kullanın. Hassas cildiniz olduğunda, belirli bileşenlere reaksiyona girip girmeyeceğini asla bilemezsiniz. Cildinizin bileşenlere olumsuz tepki vermemesini sağlamak için bir ürünü kullanmadan önce daima 1-2 gün alerji testi yapın.

Alerji testi yapmak için, cildinizin inceldiği ve daha kolay tepki gösterme eğiliminde olduğu boynunuzdaki küçük bir miktar maske, soyma, serum veya diğer tedavileri azaltın. Cildin tepki gösterip göstermediğini görmek için 24 ila 48 saat bekleyin. Olmazsa, ürünü yüzünüzün her tarafında kullanabilirsiniz.

Basit beyaz noktaların ötesindeki çekimler için bir uzmana gidin. Lekelerinizi sıkma veya patlatma dürtüsüne karşı direnç gösterin, bu da daha fazla patlamaya, enfeksiyonlara ve izlere neden olabilir. Yüz derisi kolayca izler ve evde ekstraksiyon yapmaya çalışmak yüzünüzde kalıcı izler bırakabilir. Yara izi ve diğer sorunları önlemek için, değirmenin beyaz başlarının ötesinde çıkarmalar için lisanslı bir uzmana bakın.

Kalıcı sivilce ve yara izi ile başa çıkmak için bir uzmana gidin. Akne ve yara izi gibi kalıcı cilt koşullarını tedavi etmek için DIY peeling ve maske kullanmaktan kaçının. Bu tür cilt koşullarına gelince gerçekten bir fark yaratabilmek için tıbbi güçte peeling ve maskelere ihtiyaç vardır ve bunlar yalnızca lisanslı profesyoneller ve dermatologlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Derinin altında büyük, ağrılı darbelere neden olan kistik akne her zaman bir dermatolog tarafından tedavi edilmelidir.

Evde yumuşak pul pul dökülme yapın. Pul pul dökülme ve ölü cilt giderr, daha taze ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkar. Bununla birlikte, cilt tahrişini ve hasarı önlemek için dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Nazik bir fırçalayın ve haftada bir kez tedaviyle başlayın. Hafif, yuvarlak hareketlerle ovalayın ve fırçalamayı ılık suyla iyice durulayın.

DIY buhar işlemiyle gözeneklerinizi açın. Çok ılık su altında yumuşak bir bez kullanın, sonra fazla suyu iyice sıkın. Bezi yüzünüzün üzerine birkaç dakika boyunca sürün. Buhar, gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Gözeneklerinizi temizlemek için hafif bir temizleyici uygulayın. DIY akışını haftada bir kez ile sınırlayın.

Derin buharlama tedavileri profesyonellere bırakılmalıdır.

Hiperpigmentasyon, mol ve güneş lekeleriyle ilgili profesyonel yardım alın. Renk atmaları, moller, cilt etiketleri ve güneş lekeleri lisanslı bir uzman veya dermatolog tarafından değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir. Evde cilt beyazlatma ve DIY sivilce çıkarılması asla tavsiye edilmez ve ciddi cilt hasarlarına neden olabilir. Bu cilt rahatsızlıklarından herhangi biri için endişeleniyorsanız dermatoloğunuzdan bir randevu alın.

Mikrodermabrazyon için bir profesyonel görün. Profesyonel sonuçlar verebilecek çeşitli ev tipi mikrodermabrazyon cihazları olmasına rağmen, teknik kullandığınız makine kadar önemlidir. Cihazı doğru kullanmazsanız, cilde zarar verebilir ve muhtemelen kanamasına neden olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Romantik Masaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde, Romantik Masaj Nasıl Yapılır, Cinsel Masaj & Romantik Masaj Ortamı başlıklı konulara yer verilmiştir.

0 Yorum

İlginizi Çekebilir